Exkurze 5. třídy
Dne 28. 5. se žáci 5. třídy vydali na exkurzi do Čech pod Kosířem. Guvernantka Charlotte provedla žáky interiéry zámku a přiblížila jim život šlechtických dětí (základy etikety, ruční práce, hru na hudební nástroje, jak se správně zdravit hned v několika cizích jazycích)
Poté pokračovali zámeckým parkem a jeho okolím po naučné stezce na vrchol Velkého Kosíře, kde si opekli špekáčky, zahráli hry a odpočinuli před sestupem dolů - jeho přezdívka je „hanácký Mont Blanc“.
Nakonec ještě navštívili muzeum hasičů dokumentující vývoj hasičské techniky. Po příjemně stráveném dni se všichni vrátili zpět domů plní zážitků.