Novější 1 3 5 8 12

Konzultační třídní schůzky

Datum konání: 17. 1. 2024

Ve středu 17.1.2024 proběhnou konzultační třídní schůzky (neprobíhá společná část ve třídě, pouze konzultace s konkrétními vyučujícími ve třídách nebo kabinetech). Konzultace budou probíhat cca od 14:00 (přesný čas po domluvě s vyučujícími).

konzul. tr. sch..jpg

Organizace LVK 2024

Datum konání: 28. 1. 2024 - 1. 2. 2024

S přelomem do dalšího kalendářního roku se nám blíží i letošní lyžařský výcvikový kurz (neděle 28. 1. až čtvrtek 1. 2. 2024), proto Vám níže přikládám dokument, kde najdete veškeré organizační pokyny a informace (platba doplatku, odevzdávání dokumentů, odjezd, příjezd, vybavení atd.).

Organizační pokyny LVK 2024

7157-ru4n.jfif

Stávka - vyjádření vedení školy

Datum konání: 27. 11. 2023

Vážení rodiče, přátelé školy, kolegové,

v pondělí 27.11.2023 se naše škola připojí k plánované stávce. Tento den bude škola uzavřena včetně kuchyně. Do stávky se zapojí všichni zaměstnanci školy. Jako ředitel Vás chci požádat o podporu - o podporu dětí v kontextu plánovaných zásahů do financování regionálního školství. Věřím, že Vaše podpora může sehrát klíčovou roli v rozhodnutích, která ovlivní vývoj naší vzdělávací soustavy na mnoho let dopředu.

V rozpočtu školství pro příští rok chybí minimálně 6 mld korun, ale jsem se svými kolegy přesvědčen, že ubírat z rozpočtu škol se nám do budoucna nemůže vyplatit.

Deklarovaná úspora se týká snížení tzv. pHmax, což je maximální počet hodin, které ve škole učíme. Tento počet hodin má klesnout o 6%, což by se mohlo zdát jako zanedbatelné číslo, ale bohužel tomu tak není. Pro naši školu to znamená o 13 hodin týdně méně. Z 261 hodin, které učíme nyní spadneme na 248 hodin. Reálně to povede k tomu, že se budou muset sloučit jazykové skupiny a další dělené hodiny. Bude v podstatě zastavena individualizace a diferenciace výuky, moderní trendy pracně a dlouhodobě zaváděné do systému školství. Realizace nového RVP od roku 2025 je za současné situace nereálná. Z mého pohledu se vracíme o deset let zpět.

Další zásadní kapitolou jsou platy nepedagogických pracovníků. V systému školství jsou tito zaměstnanci dlouhodobě opomíjeni a přitom žádná škola bez těchto lidí nemůže fungovat. Platy kuchařek, uklízeček, školníků jsou těsně nad úrovní minimální mzdy a v současném návrhu je další snížení. V současné ekonomické situaci, v době energetické krize a vysoké inflace si nedokáži představit další snižování mzdových prostředků.

Přestože jsou kroky současného ministra školství nekoncepční a v zásadě devastující, mohu Vám slíbit, že já i všichni mí kolegové se jejich dopady na naši školu budeme snažit minimalizovat. Vaše děti jsou u nás vždy na prvním místě.

Děkujeme za vaši podporu.

Oblečení a doplňky s logem školy

Datum konání: 23. 11. 2023 - 7. 12. 2023

I v letošním školním roce máte možnost nakoupit oblečení a doplňky s logem školy. Níže najdete odkaz na eshop, kde můžete realizovat svůj nákup. Nabídka platí do 7. prosince.

VÁNOČNÍ BESÍDKA - ZRUŠENO

Datum konání: 13. 12. 2023

S politováním Vám oznamujeme, že z důvodů absencí v řadách účinkujících i organizátorů je zítřejší besídka zrušena a přesunuta pravděpodobně na lednový termín, o kterém Vás budeme informovat.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Společné třídní schůzky

Datum konání: 22. 11. 2023

srdečně Vás zveme na společné třídní schůzky, které proběhnou ve středu 22.11. v 16:00 v jednotlivých třídách.

třídní-schůzky 2.png

Nabídka zájmových útvarů

Datum konání: 20. 9. 2023 - 29. 9. 2023

I v letošním roce můžou žáci využít pestrou nabídku zájmových útvarů na naší škole. Seznam, podrobnější informace i přihlášku (žáci si ji mohou vyzvednou u třídní učitelky) najdete níže.

Seznam zájmových útvarů pro školní rok 2023/2024

Závazná přihláška

Datum konání: 29. 9. 2023

Vážení rodiče, dne 29.9.2023 vyhlašujeme ředitelské volno. V tento den bude škola uzavřena z důvodu kontroly topného systému.

Děkujeme za pochopení.

red_volno.jpg

Zahájení školního roku 2023/2024

Datum konání: 4. 9. 2023

Zahájení školního roku 2023/2024 v naší škole proběhne v  pondělí 4. 9. 2023 v 7:15.

Srdečně zveme žáky a rodiče žáků 1. ročníku na slavnostní zahájení, které proběhne v první třídě.

Zahájení pro žáky 2. až 9. ročníku proběhne v jejich kmenových třídách.

Budeme se těšit.

Den otevřených dveří k příležitosti 50. výročí otevření školy

Datum konání: 1. 9. 2023

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří k příležitosti 50. výročí otevření naší školy, který proběhne v pátek 1.9.2023 od 10:00 do 16:00. Návštěvníci se můžou těšit na prohlídku tříd a učeben, dále na historické fotky i krátký film. Budeme se těšit.

Den otvřených dveří.jpg

Novější 1 3 5 8 12