Novější 1 3 5 9 13

Přihlášky na lyžařský kurz

Datum konání: 13. 9. 2023 - 30. 9. 2023

I v dnešním školním roce pojede naše škola na lyžařský výcvikový kurz. Kurzu se můžou zúčastnit všichni žáci 7., 8. a 9. ročníku. Na úrovni lyžařských schopností nezáleží. Kurz proběhne od neděle 28.1. do čtvrtka 1.2. ve skiareálu Gruň - Staré hamry. Další podrobnosti najdete v přihlášce.  Připomínám možnost zapůjčení vybavení na místě konaní kurzu. Přihlášku si můžete vyzvednout v kabinetu biologie, najdete ji i níže v příloze.

Přihláška na LVK 2024.

Ztráty a nálezy - září/říjen 2023

Datum konání: 4. 9. 2023 - 31. 10. 2023

Nálezy najedete v sekci ZTRÁTY A NÁLEZY na našich webových stránkách, nebo klikněte na níže uvedený odkaz.

ZTRÁTY A NÁLETY - září-říjen 2023

Novoroční besídka

Datum konání: 10. 1. 2024

Všechny Vás srdečně zveme na Novoroční besídku, která proběhne ve středu 10.1.2024 v sokolovně Protivanov.

Novoroční besídka 10.1.2024.png

Informace pro uchazeče o střední vzdělávání a jejich zákonné zástupce

Datum konání: 1. 1. 2024 - 15. 4. 2024

V níže uvedeném dokumentu se dozvíte o změnách, které se týkají přijímacího řízení na SŠ v tomto školním roce.

Informace pro uchazeče o střední vzdělávání a jejich zákonné zástupce platné od 1. 1. 2024.

Zápis do prvního ročníku pro školní rok 2024/2025

Datum konání: 9. 4. 2024

Srdečně zveme budoucí školáky a jejich rodiče na zápis do první třídy na školní rok 2024/2025, který proběhne v úterý 9. dubna 2024 od 10:00 do 16:00 v budově ZŠ Protivanov.

Nově nabízíme rodičům možnost rezervovat si přesný termín zápisu. Pro rezervaci je však nutné nejdříve vyplnit elektronickou přihlášku na tomto odkazu:

Po odeslaní elektronické přihlášky Vám bude přidělen kód a současně Vám přijde na e-mail potvrzení. Až bude přihláška přijata a potvrzena z naší strany, budete mít možnost rezervace přesného termínu zadáním Vašeho kódu v přiloženém odkazu.

K zápisu se můžete samozřejmě dostavit i bez rezervace a přihlášku vyplnit až na místě.

Budeme se těšit na všechny budoucí prvňáčky.

Pozvánka - zápis 2024.jpg

Společné třídní schůzky v 16:00

Datum konání: 17. 4. 2024

Srdečně zveme rodiče a zákonné zástupce na společné třídní schůzky, které se budou konat ve středu 17.4. v 16:00 v kmenových třídách. Po společné části budou následovat individuální konzultace.

tridni-schuzky + logo.jpg

Konzultační třídní schůzky

Datum konání: 17. 1. 2024

Ve středu 17.1.2024 proběhnou konzultační třídní schůzky (neprobíhá společná část ve třídě, pouze konzultace s konkrétními vyučujícími ve třídách nebo kabinetech). Konzultace budou probíhat cca od 14:00 (přesný čas po domluvě s vyučujícími).

konzul. tr. sch..jpg

Organizace LVK 2024

Datum konání: 28. 1. 2024 - 1. 2. 2024

S přelomem do dalšího kalendářního roku se nám blíží i letošní lyžařský výcvikový kurz (neděle 28. 1. až čtvrtek 1. 2. 2024), proto Vám níže přikládám dokument, kde najdete veškeré organizační pokyny a informace (platba doplatku, odevzdávání dokumentů, odjezd, příjezd, vybavení atd.).

Organizační pokyny LVK 2024

7157-ru4n.jfif

Stávka - vyjádření vedení školy

Datum konání: 27. 11. 2023

Vážení rodiče, přátelé školy, kolegové,

v pondělí 27.11.2023 se naše škola připojí k plánované stávce. Tento den bude škola uzavřena včetně kuchyně. Do stávky se zapojí všichni zaměstnanci školy. Jako ředitel Vás chci požádat o podporu - o podporu dětí v kontextu plánovaných zásahů do financování regionálního školství. Věřím, že Vaše podpora může sehrát klíčovou roli v rozhodnutích, která ovlivní vývoj naší vzdělávací soustavy na mnoho let dopředu.

V rozpočtu školství pro příští rok chybí minimálně 6 mld korun, ale jsem se svými kolegy přesvědčen, že ubírat z rozpočtu škol se nám do budoucna nemůže vyplatit.

Deklarovaná úspora se týká snížení tzv. pHmax, což je maximální počet hodin, které ve škole učíme. Tento počet hodin má klesnout o 6%, což by se mohlo zdát jako zanedbatelné číslo, ale bohužel tomu tak není. Pro naši školu to znamená o 13 hodin týdně méně. Z 261 hodin, které učíme nyní spadneme na 248 hodin. Reálně to povede k tomu, že se budou muset sloučit jazykové skupiny a další dělené hodiny. Bude v podstatě zastavena individualizace a diferenciace výuky, moderní trendy pracně a dlouhodobě zaváděné do systému školství. Realizace nového RVP od roku 2025 je za současné situace nereálná. Z mého pohledu se vracíme o deset let zpět.

Další zásadní kapitolou jsou platy nepedagogických pracovníků. V systému školství jsou tito zaměstnanci dlouhodobě opomíjeni a přitom žádná škola bez těchto lidí nemůže fungovat. Platy kuchařek, uklízeček, školníků jsou těsně nad úrovní minimální mzdy a v současném návrhu je další snížení. V současné ekonomické situaci, v době energetické krize a vysoké inflace si nedokáži představit další snižování mzdových prostředků.

Přestože jsou kroky současného ministra školství nekoncepční a v zásadě devastující, mohu Vám slíbit, že já i všichni mí kolegové se jejich dopady na naši školu budeme snažit minimalizovat. Vaše děti jsou u nás vždy na prvním místě.

Děkujeme za vaši podporu.

Oblečení a doplňky s logem školy

Datum konání: 23. 11. 2023 - 7. 12. 2023

I v letošním školním roce máte možnost nakoupit oblečení a doplňky s logem školy. Níže najdete odkaz na eshop, kde můžete realizovat svůj nákup. Nabídka platí do 7. prosince.

Novější 1 3 5 9 13