Úvod > Škola > Aktuality > DOPIS VEDENÍ ŠKOLY PRO RODIČE

DOPIS VEDENÍ ŠKOLY PRO RODIČE

16.3.2020

dovolte mi několik informací k situaci, ve které se nacházíme a o které jeden kamarád řekl, aniž bych chtěl cokoliv zlehčovat – aspoň budeme mít co vyprávět vnoučatům. Uvědomujeme si, jak náročný pro Vás rodiče současný stav je. Chci Vás ubezpečit, že ze strany školy máte maximální možnou podporu. S důvěrou se obracejte na vyučující, kteří Vám poradí, pomohou s přípravou dětí. Chci Vás poprosit, abyste dětem zavedli pravidelný režim, kdy se budete věnovat škole a učení každý den. Využijte programu České televize – Učí Telka, jako doplněk k úkolům, které Vám vyučující posílají přes webovou aplikaci Bakaláři. Pouhé sledování televize však nemůže nahradit domácí přípravu. Věnujte se hlavně stěžejním předmětům – matematice, českému jazyku, cizím jazykům, fyzice a přidávejte postupně ostatní. Pravidelně procvičujte učivo, počítejte, pište a čtěte, především s těmi nejmladšími. Kontrolujte zadávané úkoly každý den a snažte se, aby se děti, pokud možno samostatně, zabývaly zadanými úkoly. Vaše kontrola je nezbytná, ale i samostatnost a zodpovědnost dětí vůči svým povinnostem zcela zásadně rozvíjí jejich osobnost a vztah k práci. Nejste na to sami. Vyučující jsou připraveni Vám pomoci. Není to jen o zadávání úkolů, rádi Vám poradí i pomohou a vzájemná komunikace mezi Vámi a učiteli je přes bakaláře velmi jednoduchá a intuitivní. Snažíme se technicky výuku zabezpečit tak, aby to pro Vás bylo co nejjednodušší.

Děkuji Vám za pochopení a přeji nám všem pevné nervy a pevné zdraví, protože i po návratu do školních lavic nás do konce školního roku čeká velmi tvrdá a náročná práce.